Kobieta do krótko/długotrwałej relacji – od czego to może zależeć?

Przyznam, że musiałem się chwilę zastanowić, czy w ogóle poruszać ten temat, ponieważ może okazać się kontrowersyjny. Z drugiej strony, trochę już żyję na tym świecie. Nie jakoś bardzo długo, ale zawsze lepsze te dwadzieścia parę lat niż nic. Wpis oczywiście nie ma celu decydować co jest dobre, a co złe i jak się należy zachowywać. Wszelki dystans wysoce zalecany. Lepiej przed rozpoczęciem czytania wyciągnąć kij z tyłka czy co tam innego kto ma, bo nie mówię tutaj prawd objawionych – to tylko przemyślenia.

Generalnie, odnoszę wrażenie, że w społeczeństwie panuje przekonanie, że faceci są wzrokowcami i myślą głównie penisem, dlatego wybierają jakieś kobiety na krótki okres czasu, a potem je zostawiają i idą dalej. Cóż, z ewolucyjnego punktu widzenia ma to sens, mimo że nie jest to zbyt romantyczne. Jednakże, obecnie jako ludzie jesteśmy kimś sporo więcej niż tylko zwierzętami, które poruszają się jedynie za swoimi instynktami, a przynajmniej sam w to wierzę (chyba, że jestem naiwny, to proszę mnie poprawić). W końcu, jak to jest możliwe, że jakaś część kobiet jest w długotrwałej relacji, a jakaś część, nie?

Uważam, że mężczyźni mają własną, nazwijmy to, „męską intuicję”, której działania nawet mogą nie być świadomi, ale jednak istnieje. I z jej pomocą są w stanie ocenić, która kobieta nadaje się do poważnej relacji, a która nie. Uwaga! Pragnę jednak przypomnieć, że to jest intuicja, która często działa gdzieś w tle. Nikt tu nie robi nikomu na złość czy nie stosuje bezdusznej i wyrachowanej kalkulacji z tabelką w Excelu. Przypominam, wyciągnąć z tyłka wszelkie przedmioty.

Kobieta do krótkotrwałej relacji

Na początek, aby mieć trudniejszą część za sobą, postaram się wymienić cechy czy zachowania, które mogą spowodować, że kobiecie zostanie przypisana etykieta, nazwijmy to profesjonalnie i naukowo, „do krótkotrwałej” czy też „mniej zobowiązującej” relacji.

Nałogi i inne związane z tym problemy

Niezależnie od tego, czy to mężczyzna czy kobieta mają problem z jakimś nałogiem – papieroski, przesadzanie z alkoholem czy uzależnienie od internetu i telefonu – będzie to powodować problemy – zarówno w relacji, jak i zdrowotne. Myślę, że wartościowi mężczyźni dobrze o tym wiedzą, dlatego obawiają się wejść w takie relacje na dłuższą metę. Oczywiście, raczej nie ma perfekcyjnych osób, więc chodzi bardziej o to, jak bardzo widać te uzależnienia w codziennym funkcjonowaniu i jak zaburzają one naturalne zachowanie danej osoby.

Nadmierna potrzeba równouprawnienia

Osobiście uważam, że niezależnie od płci, powinniśmy mieć równe prawa – warto dodać tutaj, że i idące za tym obowiązki, bo często o tym się już zapomina. Problem pojawia się, gdy chęć uzyskania przywilejów dla siebie jest na tyle duża, że zapominamy o partnerze, który też może zmagać się z dyskryminacją, która dotyczy jego płci. Na pewnym etapie poczucie niesprawiedliwości może stać się na tyle silne, że ciężko będzie w racjonalny sposób na ten temat dyskutować. I mimo, że na co dzień relacja może być dobra, to gdzieś mimochodem, między wierszami, mogą pojawiać się pewne oznaki niechęci do płci przeciwnej. Z czasem problem może się pogłębiać i zmienić nawet w swego rodzaju skrytą nienawiść, choć z zewnątrz wszystko może wyglądać dobrze, przyjaźnie. Żółta lampka ostrzegawcza: słyszymy o równouprawnieniu, a gdy wspomnimy coś o czymś niefajnym co nas dotyczy, to jesteśmy wyśmiewani bądź traktowani niepoważnie.

Problemy psychiczne

Dzisiaj raczej odchodzi się od takiego określenia, bo może być stygmatyzujące. Raczej mówi się o zaburzeniach. Niestety, gdy przebywamy w towarzystwie osób zmagającymi się z problemami psychicznymi, to po pewnym czasie sami czujemy się gorzej. Życie z czasem, powoli staje się coraz trudniejsze, czerpiemy z niego mniej radości, może się bardzo zmienić w negatywny sposób. Część osób wierzy, że mocą swojej miłości jest w stanie zmienić drugą osobę, choć tak na naprawdę, to ta druga osoba musi tego chcieć. Nie możemy nikogo zmusić, by poradził sobie ze swoimi trudnościami.

Duża otwartość na flirt czy słabe granice

Ten punkt jest szczególnie istotny w momencie, gdy kobieta jest z kimś w związku od dłuższego czasu. Flirt z obcymi osobami np. w miejscu pracy może to wzbudzać podejrzenia co do wierności i lojalności danej kobiety, bo jakby nie patrzeć, flirt jest pewną formą zaangażowania emocjonalnego, co może na dalszym etapie doprowadzić do zdrady. I nie chodzi tutaj o zazdrość. Zwyczajnie, gdy kobieta jest podatna na wpływy innych mężczyzn, czy to ich zaloty czy urok osobisty, to większa jest szansa, że od nas odejdzie – niezależnie, jak byśmy się nie starali. Podobnie jest z granicami. Gdy jakiś mężczyzna narusza nietykalność kobiety, a ta nie reaguje, mimo że czuje, że nie powinna na to pozwalać, to także źle to zwiastuje.

Młody wiek i podejście do życia

Młode osoby w wieku około 20 lat często nie są jeszcze samodzielne czy zaradne życiowo Młode kobiety często mają wtedy atut, a jest nim oczywiście uroda. Często z tego powodu mają spore wymagania, mimo braku chęci czy możliwości dania czegoś w zamian. Trudno też, aby było inaczej, jeżeli jest długa kolejna chłopców, którym buzują hormony. Oczywiście, istnieją dziewczyny w młodym wieku, które sporo w życiu przeszły, poradziły sobie z trudnościami, pracują i potrafią się ustatkować, jednak nie jest to regułą. Częściej jest to życie skupione na szkole/studiach, imprezach i innych rozrywkach, lecz w dorosłym życiu i partnerskiej relacji potrzeba zwyczajnie czegoś więcej.

Kobieta do długotrwałej relacji

Dba

Poprzez dbanie rozumiem, że kobiecie zależy, aby w relacji było dobrze. Aby nasze samopoczucie czy zdrowie nie było dla niej obojętne. To jest przeciwieństwo bycia tylko z kimś, z kim można się pobawić, poszaleć, ale poza tym to za bardzo nie rozmawiać i skupiać się tylko na innych sprawach.

Potrafi słuchać

Warto tutaj wspomnieć, że chodzi o aktywne słuchanie, ponieważ przytakiwanie głową, aby ktoś tylko się wygadał i się odczepił, bo chcemy coś powiedzieć, nie zalicza się do takiego słuchania. Chodzi bardziej o umiejętność zrozumienia, wczucia się w perspektywę drugiej osoby, nawet jeżeli nie zawsze jest dla nas komfortowa. I oczywiście brak przerywania, gdy ktoś mówi. Szczególnie, jeżeli mówi o czymś z czym się nie zgadzamy.

Jest atrakcyjna

Tak, to jest istotne. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o posiadanie urody jak z kolorowych czasopism czy wyrafinowanego makijażu, tylko o zwykłe zadbanie o siebie, może uprawianie jakiegoś sportu. Inną sprawą jeszcze jest, że każdy ma inne predyspozycje genetyczne. Tutaj znów może to być rzecz, na którą nie będziemy pewnie mieć większego wpływu, jednak wątpię, aby skreślało to czyjeś szanse. Tym bardziej, że wygląd przestaje z upływem lat mieć większe znaczenie.

Pozwala na przepływ emocji

Lepszego określenia nie znalazłem, ale postaram się w prosty sposób to przekazać. Generalnie, kobiety w bardzo fajny sposób wyrażają emocje, często bez jakichś ograniczeń czy powstrzymywania się. To sprawia, że każdy szczery śmiech czy złość są dla mężczyzny czymś ciekawym. Sprawiają, że życie staje się lepsze, bardziej ubarwione, a nie tylko poświęcone racjonalnemu rozumowaniu. Współcześnie bywa, że kobiety zatracają tą cechę – na przykład w wyniku trudnej sytuacji życiowej czy zbyt dużemu oddaniu pracy – to wielka szkoda.

Ma pasje i zainteresowania

Ten punkt jest właściwie oklepany i mówi sam przez się. Dodam jednak, że osobiście nie uważam, aby duża ilość zainteresowań, jakieś bardzo oryginalne pasje były czymś istotnym. Zwyczajnie dobrze, jeżeli kobieta ma jakieś zajęcia, które lubi robić i się w nich spełnia, dają jej radość.

Interesuje się płcią przeciwną

Przykładem niech będzie chociażby czytanie książek czy szukanie informacji, jak mężczyźni widzą różne rzeczy z ich perspektywy. Pozwala to na lepsze zrozumienie i unikanie potencjalnych konfliktów, które to często są powszechne i ciągle się o nich słyszy. Przykładem niech będzie to, że facet nie może zrobić prostej rzeczy, jaką mogłoby być wyniesienie śmieci czy pozmywanie w kuchni albo w pokoju leżą na podłodze zesztywniałe skarpetki.

Posiada pokorę

Tak, zdaję sobie sprawę, że w książce „Mężczyźni kochają zołzy” pokorze zostało przypisane miano choroby, z której trzeba się wyleczyć. Był to jeden z fragmentów, który zapalił w mojej głowie lampkę ostrzegawczą. Myślę, że pokora w relacji partnerskiej jest bardzo istotna, aby widzieć swoje błędy i umieć się do nich przyznać, a także znać swoje ograniczenia, nie uważać się niewiadomo kogo. Oczywiście, nie chodzi o to, aby iść w drugą skrajność i za wszystko brać odpowiedzialność i czuć, że na nic się nie zasługuje.

Ma realne podejście do życia

Realne podejście do życia może przejawiać się w braku wygórowanych, sprzecznych wobec siebie oczekiwań od partnera. Przykładowo, kobieta może oczekiwać, aby mężczyzna zarabiał dużo i był w stanie zapewnić ponadprzeciętny byt jej i rodzinie, a także aby poświęcał jej dużo uwagi. Jednocześnie nie bierze pod uwagę, że aby mógł to osiągnąć, będzie musiał bardziej starać się w pracy, pewnie pracować więcej, co poskutkuje tym, że będzie bardziej zmęczony i dla swojej partnerki będzie miał mniej wartościowego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *